KS 94 Rachowice - strona oficjalna

Strona klubowa

Zameczek Czernica - KS 94 Rachowice
Ładowanie...

Który szablon jest lepszy?

Historia

Rachowice to niewielka wioska w gminie Sośnicowice.Mimo to od ponad pół wieku - z przerwami - istnieje tam drużyna piłkarska grająca obecnie w lidze okręgowej.

W pierwszych latach działalności prezesem klubu był Helmut Olszówka,a piłkarze byli aktorami - założyli amatorski teatrzyk i wystawiali przedstawienia po okolicznych wioskach a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali m.in. na zakup sprzętu sportowego.

Następne lata to gorsze czasy dla zespołu z Rachowic - dwukrotnie zawieszano działalność, aż pod koniec lat 80-tych klub praktycznie zlikwidowano ponieważ wielu działaczy i zawodników wyjechało do Niemiec.

Do tradycji tamtego klubu nawiązuje nowy założony w 1994 roku ( data powstania została umieszczona w nazwie klubu) klub KS 94 Rachowice.

Siedzibą klubu jest budynek w którym znajduje się Przedszkole w Rachowicach, a swoje mecze drużyna rozgrywa na pięknie położonym boisku przy ul. Wiejskiej.

Do największych sukcesów drużyny należy zaliczyć czterokrotne zdobycie pucharu Burmistrza Sośnicowic w latach 1996, 1997, 2002 i 2013 , wicemistrzostwa w roku 2011, awans do klasy A wywalczony w sezonie 2002/2003 (trener Jan Kubieniec) oraz  wywalczony awans do ligi okręgowej w sezonie 2010/2011 pod opieką trenera Adama Piechockiego.

W 2013 roku powstało nowe logo klubu KS 94 Rachowice, którego autorem jest Marcin Garbacz.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

KS Naprzód Rydułtowy - LKS Drama Zbrosławice
LKS Jedność 32 Przyszowice - MKS Zaborze